china radio international
 • सि.आर.आइको संक्षिप्त परिचय
 • नेपाली सेवाको संक्षिप्त परिचय
 • सम्पर्कका लागि
 •     मुख्य पृष्ठ    |    समाचार    |    आँखी झ्याल    |    मनोरञ्जनात्मक च्यानल    |    विज्ञान मञ्च     |   फोटाहरु    |   पूरानो पेज    |    फन्ट डाउनलोड  
  पर्यटकीय सम्भावना बोकेको बझाङको सुर्मा सरोवर
  (GMT+08:00) 2008-09-09 16:05:48    

           पर्याप्त प्रचारप्रसार गर्न सकेमा बझाङको हिमाली भेगमा रहेको सुर्मा सरोवर पर्यटन विकासको नया सम्भावना हुने विज्ञहरूले औल्याएका छन् । बझाङबाट चार दिनको पैदल यात्रापछि पुगिने सुर्मा सोवरमा ऐतिहासिक, धार्मिक, पर्यटकीय र आर्थिक विकासको अनगिन्ति सम्भावना देखिएका छन् ।

           जति भोक, रोग र सोक जस्ता अभावै अभावले ग्रसित छ त्यति नै प्राकृतिक सुन्दरताले पनि भरिपूर्ण रहेको छ सुदूर पश्चिम । सुन्दरता नै सुन्दरताको भूमिभन्दा पनि फरक नपर्ने यो क्षेत्रका विभिन्न जिल्लामा अवस्थित मनोरम प्राकृतिक दृश्यहरू साँच्चिकै हेर्न लायक रहेका छन् ।

           यस्तै मध्येको एक सुर्मा सरोवर । सुदूरपश्चिमको विकट पहाडी जिल्ला बझाङको हिमाली भेगमा अवस्थित चैनपुरबाट चार दिनको पैदल यात्रामा पुगिने यो क्षेत्र ऐतिहासिक, धार्मिक, पर्यटकीय तथा आर्थिक रुपमा पनि त्यति नै महत्व बोकेको छ ।

           बाह्रै मास हिउले ढाकिरहने यस क्षेत्रमा वर्षको एक पटक भव्य मेला लाग्ने गर्दछ । बिरी जात्राको नामले प्रसिद्ध यस मेलामा देश विदेशका दसौं हजार तीर्थयात्री पूजाआजाको लागि आउने गर्दछन् । चोखो निम्तो रही शुद्ध मनले यो ठाउँमा गयो भने चिताएको वर पाइने जनविश्वास रहेको यो क्षेत्र उचित प्रचारप्रसारको अभावमा ओझेलमा परेको छ ।

   
    सुझाउ
  china radio international
 • चीन-नेपाल दौत्य सम्बन्ध स्थापना भएको चवन्नौं वार्षिकोत्सवसम्वन्धी विशेष कार्यक्रम
 • बाँकी>>
  पछिल्लो कार्यक्रम

  सी आर आईका चिनियाँ तथा विदेशी पत्रकारहरुको सीमा क्षेत्रको यात्रा

  नयाँ चीन स्थापनाको साट्ठीऔं वार्षिकोत्सव

  सुन्दर तिब्बत पर्यटन सम्बन्धी ज्ञान-विज्ञान प्रतियोगिताका
  विशेष पुरस्कार प्राप्तिको चीनको यात्रा
  बाँकी>>
  china radio international
  © China Radio International.CRI. All Rights Reserved. 16A Shijingshan Road, Beijing, China. 100040