फन्ट डाउनलोड
सि.आर.आइको संक्षिप्त परिचयनेपाली सेवाको संक्षिप्त परिचयसम्पर्कका लागि

पश्चिमी सञ्चार-माध्यमद्बारा चीनले खुलापन विस्तारको प्रशंसा

(GMT+08:00) 2018-11-09 15:37:44

प्रथम चिनियाँ अन्तर्राष्ट्रिय आयात एक्स्पो नोभेम्बर 5 तारिख शाङ्गहाईमा भब्यताका साथ शुरु भएको छ। केही दिनयता पश्चिमी सञ्चार-माध्यमहरूले सो एक्स्पोका समाचारलाई निकै महत्व दिएका छन्। ती पश्चिमी सञ्चार-माध्यमहरूले चीनले खुल्लापनको विस्तार गर्ने अठोट, चालेको कदम र खुलस्त चिनियाँ बजारबाट विभिन्न मुलुकले पाउने नयाँ अवसरको प्रशंसा गरेका छन्।

इटलीको "मिलानो फिनान्जा" अखवारले राष्ट्राध्यक्ष सी चिन फिङले घोषणा गर्नुभएको खुलापनको विस्तार गर्ने र आयातलाई प्रबर्द्धन गर्ने पाँचवटा कदमबारे चर्चा गरेको छ।

पोर्चुगलको प्रेस समितिका अध्यक्ष जोआन पाल्मेरिओले एक्स्पोको उद्धाटन समारोह स्थलमै राष्ट्राध्यक्ष सी चिन फिङको महत्वपूर्ण सम्बोधन सुन्नुभयो। वर्तमान अन्तर्राष्ट्रिय परिस्थिति जटिल, बदलिंदो र एकपक्षीयतावादतिर उठ्दै गएको पृष्ठभूमिमा राष्ट्राध्यक्ष सीको समुद्र धारणा निकै उपयुक्त रहेको ठहर व्यक्त गर्नुभएको छ।

जानकारी तथा लेखहरु