फन्ट डाउनलोड
सि.आर.आइको संक्षिप्त परिचयनेपाली सेवाको संक्षिप्त परिचयसम्पर्कका लागि

जनताको शक्तिमा भर पर्नु महामारीलाई पराजित गर्ने

(GMT+08:00) 2020-01-30 17:13:37
चीनका राष्ट्राध्यक्ष सी चिन फिङले महत्त्वपूर्ण निर्देशनहरू जारी गर्दै नयाँ कोरोना भाइरस संक्रमणको महामारी रोक्न र नियन्त्रणमा जनताको हितको महत्त्वलाई ध्यानमा राख्नुपर्ने बताउनु भएको छ। उहाँले महामारी रोकथाम र नियन्त्रण विरुद्धको लडाईमा जनतालाई दृढतापूर्वक भरोसा गर्नुपर्ने उहाँले औँल्याउनु भएको छ।

जनवरी २९ तारिखसम्म चीनका ३१ वटा प्रान्त, स्वायत्त प्रदेशहरू सार्वजनिक स्वास्थ्य आपतकालीन पहिलो-स्तरको प्रतिक्रिया संयन्त्र शुरू गरेका छन्। महामारी रोकथाम गर्न र वर्तमानमा सबै भन्दा महत्वपूर्ण र जरुरी कार्य नियन्त्रण गर्न उच्च निर्णय अन्तर्गत एकीकृत कमाण्ड तैनाथ गरिएको छ।

चिनियाँ समाजका सदस्यहरूले आ-आफ्नो कर्तव्य प्रदर्शन गर्दै छन् र महामारीसँग लड्न सँगै मिलेर काम गरिरहेका छन्। चीनका सबै भागहरू स्थानीय परिस्थितिमा अनुकूल भइरहेका छन् र निगरानी, निरीक्षण, तीब्र चेतावनी र रोकथामलाई सुदृढ पार्न प्रभावकारी विधिहरू अपनाइरहेका छन्। त्यही समयमा, चिनियाँ समाचार मिडियाले २४ घण्टे प्रकोप रोकथाम र नियन्त्रण जानकारी जारी गर्दै संक्रामक निवारण ज्ञान पेश गरेका छन्।

विश्व स्वास्थ्य संगठनका महानिर्देशक टेड्रोस अधानोम घेब्रेयेसुसले चीनको गति र काम गर्ने शैली दुर्लभ रहेको र अन्य देशहरुमा यो अनुभवबाट सिक्न सक्ने भन्दै प्रशंसा गर्नुभएको छ। सोही दिन, फ्रान्सेली स्वास्थ्य मन्त्रालयका महानिर्देशक जेरोम सलोमोनले चिनियाँ मिडिया ग्रुपका पत्रकारहरूको प्रश्नहरूको जवाफ दिँदै नागरिकलाई सुरक्षित राख्न चीनले गरेका उपायहरू "अत्यावश्यक" रहेको बताउनुभयो।

जानकारी तथा लेखहरु