फन्ट डाउनलोड
सि.आर.आइको संक्षिप्त परिचयनेपाली सेवाको संक्षिप्त परिचयसम्पर्कका लागि

जी ७ विदेशी मन्त्री सम्मेलनमा मतभेदबाट संयुक्त विज्ञप्ति जारी हुन सकेन

(GMT+08:00) 2020-03-26 15:49:32
मार्च पच्चीस तारिख आयोजित जी ७ विदेशी मन्त्री सम्मेलनमा, कोभिड १९ विश्वव्यापी फैलावट र प्रतिरोध विषयले मुख्य ध्यान तानेको छ। जी ७ मुलुकका विदेशी मन्त्रीले सहयोग गरी भाइरस फैलिन रोक्ने कुरामा सहमति गरेका छन्। अमेरिकी विदेशी मन्त्री माइक पोम्पेओले कोभिड १९ लाई उहान भाइरस भनेकाले अमेरिका र युरोपबीच मतभेद उत्पन्न भएको छ। सम्मेलनपछि संयुक्त विज्ञप्ति जारी गरिएको छैन। पोम्पेओको भनाइमाथि अमेरिकी पूर्व राजतीतिज्ञ र विद्वानले पनि कडा आलोचना गरेका छन्।

पूर्व अमेरिकी राष्ट्रपतिको राष्ट्रिय सुरक्षा मामिला सहायक सुसान राइसले भन्नुभयोः यस्तो भनाइ विभेदपूर्ण रहेको छ। यो सरकार जिम्मेवार छैन।

पूर्व नेटोको लागि अमेरिकी राजदूत इभो डाल्डरले भन्नुभयोः पहिले विश्वव्यापी संकटमा, अमेरिकाले अरु मुलुकलाई नेतृत्व गरी संयुक्त रुपमा कार्वाही चालेर समस्याको समाधान गरेको थियो। अहिले कोभिड १९ को फैलावटसमक्ष हामीले जातिवादको दोषारोपणमा सहयोगी खोज्दैछौँ।

 

अमेरिका ब्रूकिंगस प्रतिष्ठानका उच्च स्तरिय अध्ययनकर्ता भाली नास्रले भन्नुभयोः पोम्पेओको भनाइ अर्थहिन छ। चीनको व्यवहारले मानिसको मनलाई विजय गर्दैछ।

 

 

जानकारी तथा लेखहरु