फन्ट डाउनलोड
सि.आर.आइको संक्षिप्त परिचयनेपाली सेवाको संक्षिप्त परिचयसम्पर्कका लागि

अर्को एक वर्षपछिको वसन्त ऋतुको आगमनले हरियालीयुक्त पोआउ

(GMT+08:00) 2018-04-08 14:33:10

सन् 2013को शरद ऋतुमा मध्य-एशिया तथा दक्षिण-पूर्वी एशियाको भ्रमणका दौरान सी चिनफिङले "रेशमी मार्गको आर्थिक पेटी" र "21औं शताव्दी समुद्री रेशमी मार्ग"का प्रस्तावहरू प्रस्तुत गर्नुभएको थियो। उहाँले "बेल्ट एण्ड रोड" प्रस्तावको उद्देश्य आवद्ध मुलुकहरूसँग चीनको विकास सुअवसर बाँड्नु र साझा समृद्धिको सपना साकार तुल्याउनु हो भनेर बताउनुभएको थियो।

विगत पाँच वर्षमा चीनले चालीस वटा मुलुक र अन्तर्राष्ट्रिय संगठनसँग सहयोगात्मक सम्झौता पत्रमा हस्ताक्षर गरेको, तीस वटा मुलुकसँग उत्पादन क्षमताको सहयोग गरेको, आबद्ध मुलुकहरूमा पचास अर्ब अमेरिकी डलरको लगानी गरिसकेको छ। एशियाली पूर्वाधार लगानी बैंकले "बेल्ट एण्ड रोड"को निर्माणमा संलग्न भएका मुलुकहरूलाई एक अर्ब सत्तरी करोड अमेरिकी डलर ऋण दिएको छ।

1  2  3  4  5  
जानकारी तथा लेखहरु