फन्ट डाउनलोड
सि.आर.आइको संक्षिप्त परिचयनेपाली सेवाको संक्षिप्त परिचयसम्पर्कका लागि

अर्को एक वर्षपछिको वसन्त ऋतुको आगमनले हरियालीयुक्त पोआउ

(GMT+08:00) 2018-04-08 14:33:10

सन् 1978 डिसेम्बर महिनामा चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीको एघारौं केन्द्रीय समितिको तेस्रो पूर्ण बैठकमा चीनले सुधार तथा खुलापनको नीति लागू गर्ने निर्णय गरिएको थियो। पाँच हजार वर्षको दीर्घकालीन इतिहास र सँस्कृति रहेको चीनले विश्वका लागि ढोका खोल्न थालेको थियो।

चीनका सर्वोच्च नेताका आँखामा एक अर्ब तीस करोड जनसंख्याको ठूलो मुलुकले आधुनिकीकरणको सपना साकार तुल्याउनका लागि आफ्नो बाटो हिँड्नुपर्ने छ।

अर्को एक वर्षपछिको वसन्त ऋतु आएको बेलामा घाँस हरियाली देखिएको छ। सन् 2018 मा चीनको कूटनीतिको प्रथम कार्यक्रमको रुपमा पोआउ एशिया मञ्चको वार्षिक सम्मेलनमा विश्वले पोआउ बस्तीमा नयाँ युगमा चीनको आवाज सुन्ने अपेक्षा लिएको छ।


1  2  3  4  5  
जानकारी तथा लेखहरु