उत्कृष्ट पारा ओलम्पिकले चीनको मानव अधिकार संरक्षणमा नयाँ उपलब्धि झल्काउने
2022-03-14 20:22:36CRI
Share with:


13 तारिख साँझ पैचिङ 2022 हिउँदे पाराओलम्पिक खेलकुदको समापन समारोहमा अन्तर्राष्ट्रिय पाराओलम्पिक समितिका अध्यक्ष एन्ड्रयु पार्सन्सले चीनले भविष्यमा हुने हिउँदकालीन पारा ओलम्पिक खेलहरूको लागि बेन्चमार्क सेट गरेको टिप्पणी गर्नुभयो।

 

"डबल ओलम्पिक खेलकुद शहर" कसरी "उत्कृष्ट" हुन सक्छ? अन्तिम विश्लेषणमा यो चीनको मानवअधिकार संरक्षणको फल हो।

 

9 दिनको अवधिमा विश्वका 46 देश र क्षेत्रका झण्डै 600 अपाङ्गता भएका खेलाडीहरूले "अपाङ्गता भएका व्यक्तिहरूले पनि राम्रो जीवन बिताउन सक्छन्" भनी आफ्ना कार्यहरूद्वारा प्रमाणित गर्दै मैदानमा लगातार आफूलाई उतारेका छन्। यो उल्लेखनीय छ कि चिनियाँ प्रतिनिधिमण्डलले स्वर्ण पदक स्ट्यान्डिङ र मेडल स्ट्यान्डिङमा दोहोरो प्रथम स्थान हासिल गरी शीतकालीन पाराओलम्पिकमा चीनको उत्कृष्ट नतिजाको नयाँ कीर्तिमान कायम गरेको छ। यसले चीनमा अपाङ्गता भएकाहरूका लागि खेलकुदको तीव्र विकास भएको देखिएको छ र मानवअधिकार संरक्षणमा चीनको उल्लेखनीय उपलब्धिहरू पनि देखाइएको छ। चीनको विकास प्रक्रियामा अपाङ्गताको मामिला पनि समयसँगै अगाडि बढिरहेको छ।