दुई प्रमुख घटनाहरू राम्ररी सम्पन्न भएमा, "गोल्डेन ब्रिक्स" हुने सीको भनाइ
2022-05-20 20:44:02cri
Share with:

 मे १९ तारिख राति आयोजित ब्रिक्स विदेश मन्त्रीहरूको भिडियो बैठकको उद्घाटन समारोहमा चिनियाँ राष्ट्राध्यक्ष सी चिन फिङले सम्बोधन गर्दै सुरक्षा र विकासका दुई प्रमुख मुद्दाहरूबारे गहिरो व्याख्या गर्नुभयो। उहाँले यस बारेमा ब्रिक्स राष्ट्रहरू सकारात्मक रहेको कुरामा जोड दिनुभयो। अन्तर्राष्ट्रिय समुदायको गतिशील र रचनात्मक शक्ति ब्रिक्सले अशान्तिपूर्ण परिवर्तनको अवधिमा अन्तर्राष्ट्रिय सम्बन्धमा स्थिरता र सकारात्मक ऊर्जालाई थप मजबुत राख्नुपर्छ। यी महत्त्वपूर्ण प्रवचनहरू अन्तर्राष्ट्रिय समुदायमा व्यापक रूपमा प्रतिध्वनित भएका छन्।

वर्तमानमा शताब्दीमा नभएको ठूलो समस्या नयाँ कोरोना भाइरस महामारीको संयुक्त प्रभावको "हावा र छालहरू"को सामना गर्दै विश्वले कसरी आफ्नो गुणस्तर कायम राख्न सक्छ र कसरी उदीयमान देशहरूको अद्वितीय भूमिका खेल्न सक्छ भनेर ध्यान दिइरहेको छ।

राजनीतिक सुरक्षा ब्रिक्स सहयोगको महत्वपूर्ण स्तम्भ हो। केही समय अघि चिनियाँ राष्ट्राध्यक्ष सीले विश्वव्यापी सुरक्षा दुविधाको चिनियाँ समाधान प्रस्तुत गर्दै विश्वव्यापी सुरक्षा पहल प्रस्ताव गर्नुभएको थियो। सो उद्घाटन समारोहको मन्तव्यमा राष्ट्राध्यक्ष सीले यस प्रकारको पहलको महत्त्व दोहोर्‍याउनुभयो।

साथै विकास ब्रिक्स देशहरूको अगाडि अर्को काम हो। "सहयोगबाट क्षमता वृद्धि हुने र प्रगतिका शक्तिहरू जम्मा तथा बलियो बन्न सक्ने" यस पटकको राष्ट्राध्यक्ष सीको मन्तव्यको प्रस्तावले फेरि एक पटक खुलापन र साझेदारीको भावनालाई मूर्त रूप दिएको छ।