चिनियाँ राष्ट्राध्यक्षको मनमा अन्तरिक्ष कार्य
2022-07-03 17:08:03cri
Share with:

“विशाल ब्रह्माण्डको अन्वेषण, अन्तरिक्ष उद्योगको विकास र बलियो अन्तरिक्ष देश निर्माण नै चीनले निरन्तर प्रयास गर्दै जाने सपनाहरु हुन्।”चिनियाँ राष्ट्रध्यक्ष सी चिनफिङले भन्नुभएको छ।

 मिशनहरूमा अन्तरिक्ष यात्रीहरूसँग "स्वर्ग र पृथ्वी बीचको कुराकानी", अन्तरिक्ष यात्रीहरूसँग धेरै पटक भेट्नु र अन्तरिक्ष युवाहरूलाई जवाफी पत्र दिनु आदि। चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीको १८ औँ महाधिवेशन यता राष्ट्रध्यक्ष सीले अन्तरिक्ष कर्मचारीसँग घनिष्ट सम्बन्ध राख्दै नयाँ युगमा चीनको आन्तरिक्ष कार्यको विकासका लागि दिशा सिर्जना गर्नुभएको छ।

   हाल चीनको अन्तरिक्ष कार्य उल्लेखनीय उपलब्धि पाएको देखिन्छ। यो अन्त होइन भने चीनको अन्तरिक्ष निरन्तर उच्च उचाइतर्फ विकासित भैरहेको छ। चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीको अठारौँ महाधिवेशनदेखि चीनको अन्तरिक्ष प्रविधिले ल्यापफ्रग विकास हासिल गरेको छ र यसको स्वतन्त्र नवप्रवर्तन क्षमतामा उल्लेखनीय वृद्धि भएको छ। ठूला रकेटहरू, पैतो नेभिगेसन र उच्च-स्कोर गर्ने उपग्रहहरू जस्ता प्रमुख उपलब्धिहरू एकपछि अर्को गर्दै आएका छन्। वैज्ञानिक र प्राविधिक आत्मनिर्भरता हासिल गर्न चीनको दृढ संकल्प र साहस प्रदर्शन गर्दै अन्तरिक्ष प्रतिभाहरूको टोली बढ्दै गइरहेको छ।