नवप्रवर्तन विकासको पहिलो शक्ति
2022-07-23 20:44:54cri
Share with:

शाङहाई सिन्क्रोट्रोन विकीरण सुविधाबाट स्वदेशमै उत्पादन भएको ARJ21 नयाँ क्षेत्रीय विमानसम्म, सन् 2007 मा धेरै राष्ट्रिय स्तरको वैज्ञानिक र प्राविधिक आविष्कार परियोजनाहरू शाङहाईमा निर्माणाधीन थिए। सी चिनफिङले यी परियोजनाहरूमा ठूलो महत्व ध्यान दिनुभयो र शाङहाईलाई राष्ट्रिय रणनीतिहरूमा ध्यान केन्द्रित गर्न र एक नवीन देश निर्माणको लागि आफ्नो जिम्मेवारी काँधमा लिन आग्रह गर्नुभयो। सन् 2007को सेप्टेम्बर 20 तारिख, ARJ21सम्बन्धित सम्मेलनमा, सी चिन फिङले भन्नुभयो: "नयाँ क्षेत्रीय विमान परियोजनाले पार्टी र जनताको ठूलो विश्वास बोक्छ, चीनको नागरिक विमान उद्योगको विकासको ऐतिहासिक लक्ष्य बोक्छ। " सात वर्षपछि सन् 2014को मेमा राष्ट्राध्यक्ष सी चिन फिङले अनुसन्धानको लागि शाङहाइ भ्रमण गर्नुभयो। उहाँ वाणिज्य विमान डिजाइन र R&D केन्द्रमा आउनुभयो र स्व-विकसित C919 ठूलो यात्रुवाहक विमान प्रदर्शन प्रोटोटाइपमा चढ्नुभयो।

 

सन् 2007मा उहाँले भन्नुभयो, "सूचना प्रविधि क्रान्तिको उदय आजको संसारमा युग-निर्धारण महत्वको एक ऐतिहासिक घटना हो, जसले मानिसहरूको जीवन शैली, उत्पादन र सोचलाई गहिरो रूपमा परिवर्तन गरेको छ।" सन् 2015मा राष्ट्रिय “दुई सत्र”को समयमा सी चिन फिङले भन्नुभयो: "नवीनतालाई समग्र राष्ट्रिय विकासको केन्द्रमा राख्नुपर्छ।"

 

चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीको 18औँ महाधिवेशनदेखि पार्टी केन्द्रीय समितिको नेतृत्वमा राष्ट्राध्यक्ष सी चिन फिङको नेतृत्वमा चीनको वैज्ञानिक तथा प्राविधिक आविष्कारले ठूलो ऐतिहासिक फड्को मारेको छ, नवप्रवर्तन क्षमतामा निकै सुधार भएको छ र धेरै प्रमुख वैज्ञानिक र प्राविधिक उपलब्धिहरू देखापरेका छन्।