अमेरिकाको जातीय खाडल अन्तर पुस्तासम्म
2022-08-18 15:38:35cri
Share with:

एन्जेला चेभाक्स र उनका श्रीमानले योर्क, पामा राम्रो जीवनयापन गरिरहेका छन्। उनी एक बीमा पर्यवेक्षक हुन्। तर अझै पनि उनको ससुराबाट भर्खरको उत्तराधिकार जीवन परिवर्तन भएको छ। उनले उनीहरूलाई सेवानिवृत्ति खाता, जीवन बीमा नीतिका साथै एक एकान्त ठाउँमा पुरानो फार्महाउस विरासतमा पाए। भर्खरको विरासतले योर्क पाको चेभक्स परिवारलाई धितो र विद्यार्थी ऋणका लागि अनुमति दिएको छ। यस प्रकारको पुस्ताको सम्पत्ति हस्तान्तरण अरूको तुलनामा गोरा परिवारहरूको लागि धेरै सामान्य छ।

उनीहरू बस्नको लागि फार्महाउसको मर्मत गर्दैछन् र आफ्नो घर बेच्दै छन्, थप ११ वर्षको भुक्तानीलाई बिदा गर्दै। परिवारको आर्थिक भाग्यले एउटा तरिका देखाउँदछ कि अमेरिकाको पूर्ण जातीय सम्पत्तिको खाडल कायमै छ र पुस्तैनीदेखि फराकिलो पनि। गोराहरूले अश्वेत वा ल्याटिनो घरपरिवारको तुलनामा आमाबाबु वा अन्य अग्रजपुस्ताबाट ठूलो आर्थिक सहयोग पाउने सम्भावना दोब्बर हुन्छ। त्यो एनपीआर, रोबर्ट वुड जोन्सन फाउन्डेशन र हार्वर्ड टी.एचद्वारा गरिएको नयाँ सर्वेक्षण अनुसार हो।

नयाँ सर्वेक्षणले ३८ प्रतिशत गोरा वयस्कहरूले आमाबाबु वा वृद्ध नातेदारबाट कम्तीमा १० हजार डलर उपहार वा ऋण प्राप्त गरेको बताएका छन्। केवल १४ प्रतिशत काला वयस्कहरूले समान उपहार वा ऋण प्राप्त गर्छन्। सेयर ल्याटिनोहरूको लागि १६ प्रतिशत र मूल अमेरिकीहरूको लागि १९ प्रतिशत छ।

ब्राउन भन्छन् कि यो विभाजनले विशेष गरी आवास नीतिहरूमा अलगाव र जातिवादको पुस्तालाई प्रतिबिम्बित गर्दछ। जातीय रूपमा प्रतिबन्धित वाचाहरूले गोराहरूलाई अफ्रिकी अमेरिकीहरू वा अन्य अल्पसंख्यक समूहहरूलाई आफ्नो घर बेच्न वा भाडामा दिनबाट रोकेको थियो।