चीन र टोगोबीच दौत्य सम्बन्धको ५० औँ वार्षिकोत्सवका अवसरमा बधाई आदानप्रदान
2022-09-19 18:44:18cri
Share with:

सेप्टेम्बर १९ तारिख चिनियाँ राष्ट्राध्यक्ष सी चिन फिङ र टोगोका राष्ट्रपति फउरेले दुई देशबीच दौत्य सम्बन्ध स्थापना भएको ५० औँ वार्षिकोत्सवका अवसरमा बधाई सन्देश आदानप्रदान गर्नुभएको छ।

राष्ट्राध्यक्ष सी चिन फिङले चीन र टोगोबीच गहिरो परम्परागत मित्रता रहेको कुरा उल्लेख गर्नुभयो। आधा शताब्दीअघि कूटनीतिक सम्बन्ध स्थापना भएदेखि अन्तर्राष्ट्रिय परिस्थितिमा जस्तोसुकै परिवर्तन भएता पनि दुवै पक्षले सधैँ इमान्दार र मैत्रीपूर्ण व्यवहार गर्दै आएको स्मरण गर्नुभयो। उहाँले एकअर्काका प्रमुख चासो र प्रमुख चासोका विषयमा आपसमा दृढतापूर्वक समर्थन गर्दै फलदायी व्यावहारिक सहयोग हासिल गरेको र दुई देशका जनताका लागि मूर्त लाभ प्राप्त भएको बधाई सन्देशमा उल्लेख गर्नु भएको छ।

टोगोका राष्ट्रपति फाउरेले ५० वर्षअघि दुई देशबीच दौत्य सम्बन्ध स्थापना भएदेखि नै दुई देशबीचको साझेदारी सुदृढ, स्थिर र फलदायी रहेको बताउनुभयो। दुई देशका नेताहरूको साझा चासो र प्रवर्द्धनका कारण द्विपक्षीय सम्बन्ध निरन्तर बढ्दै गएको र यसले दुई देशका जनतालाई फाइदा पुर्‍याएको उल्लेख गर्नुभयो।