सी चिन फिङद्बारा अन्तर्राष्ट्रिय शान्ति दिवस स्मृति समारोहलाई शुभकामना सन्देश
2022-09-21 18:41:36cri
Share with:

सेप्टेम्बर २१ तारिख अन्तर्राष्ट्रिय शान्ति दिवस २०२२ को स्मृति समारोह पैचिङमा आयोजना गरियो। चिनियाँ राष्ट्राध्यक्ष सी चिन फिङले स्मृति समारोहलाई शुभकामना सन्देश पठाउनुभएको छ।

सी चिन फिङले अहिले अन्तर्राष्ट्रिय सुरक्षा स्थितिमा गहिरो र जटिल परिवर्तन भइरहेको र विश्व अशान्ति र परिवर्तनको नयाँ अवधिमा प्रवेश गरेको कुरा आफ्नो शुभकामना सन्देशमा उल्लेख गर्नु भएको छ।

उहाँको शुभकामना सन्देशमा उल्लेख छ: "यस महत्वपूर्ण ऐतिहासिक मोडमा, मैले सबै देशहरू साझा, व्यापक, सहयोगी र दिगो सुरक्षा अवधारणाको पालना गर्ने, सबै देशहरूको सार्वभौमिकता र क्षेत्रीय अखण्डताको सम्मान गर्ने, सबै देशहरूका लागि विश्वव्यापी सुरक्षा पहल अघि बढाएको छु। संयुक्त राष्ट्र संघको बडापत्रका सिद्धान्तहरू, सबै देशहरूको उचित सुरक्षा चासोहरूमा ध्यान दिनुहोस्। वार्ता र परामर्शद्वारा देशहरू बीचको मतभेद र विवादहरू समाधान गर्नु, शान्ति कायम गर्ने जिम्मेवारी लिनु, शान्तिपूर्ण विकासको मार्गमा हिँड्नु, मानवजातिको लागि साझा भविष्यको साथ समुदाय निर्माण कार्य सँगै गर्नुपर्छ।"