राष्ट्राध्यक्ष सी चिनफिङद्वारा रूस-चीन मित्रता संघ स्थापना भएको ६५औँ वार्षिकोत्सवको अवसरमा बधाई सन्देश
2022-10-31 15:20:59CRI
Share with:

चीनका राष्ट्राध्यक्ष सी चिनफिङले २९ तारिख रूस-चीन मित्रता संघ स्थापना भएको ६५औँ वार्षिकोत्सवको अवसरमा बधाई सन्देश पठाउनुभएको छ। 

उहाँका अनुसार, रूस-चीन मित्रता संघ स्थापना भएको ६५ वर्षयता चीनका लागि मैत्रिपूर्ण हुने धारणलाई लिएर दुई देशका जनताबीचको बुझाइ, मित्रता, विश्वासको प्रवर्द्धन र दुई देशको मैत्रिपूर्ण सम्बन्धको सामाजिक आधारलाई सुदृढ गर्न महत्वपूर्ण योगदान दिएको छ। हाल चीन र रूसबीचको नयाँ युगमा चौतर्फी रणनीतिक समन्वय साझेदारी सम्बन्धले उच्चस्तरीय विकास प्रवृत्तिलाई कायम राखेर विभिन्न क्षेत्रको आदानप्रदान तथा सहयोग क्रमशः गहन पार्नुका साथै जनताबीचको मित्रता पनि क्रमशः बलियो बन्दैगएको छ। चीन र रूसको जन मित्र कार्यको भविष्य व्यापक र सुन्दर छ। रूस-चीन मित्रता संघले परम्पराको विकास गरेर अझ बढी भूमिका खेल्ने आशा राष्ट्राध्यक्ष सीले व्यक्त गर्नुभएको छ। 

सोहि दिन रूसी राष्ट्रपति भ्लाडिमिर पुटिनले पनि बधाई सन्देश पठाउनुभएको छ।