पुनरुत्थान गरिएका चिनियाँ शहरहरूले संसारमा ल्याएको नयाँ सन्देश
2023-01-02 15:55:26CRI
Share with:

"बेइजिङका सडकहरू फेरि भरिभराउ भएका छन् किनभने पर्यटकहरू विदेश भ्रमणमा डराउँछन् र व्यवसायहरूले व्यापार गतिविधि बढ्ने आशा गर्छन्", "मानिसहरू सांघाई डिज्नील्याण्ड र युनिभर्सल बेइजिङ रिसोर्टमा सप्तान्त कार्यक्रमहरूमा लाइनमा पर्खिरहेका छन्; रिसोर्ट होटल ट्राफिक उल्लेखनीय रूपमा बढेको छ"। "बेइजिङको सपिङ मलहरूमा सामान्य भीड पुन: सुरु भएको छ; बेइजिङको स्वास्थ्य प्रणाली सुरुङको अन्त्यमा उज्यालोमा प्रवेश गर्न लागेको छ "...

यो फाइनान्सियल टाइम्स, रोयटर्स र इएफइ जस्ता मिडियाद्वारा चीनप्रततिको पछिल्लो अवलोकन हो। "चिनियाँ जनताको जीवन सामान्यमा फर्किरहेको छ" र "बेइजिङ र साङ्घाई तातो आतिशबाजीका साथ पुन: उभरिरहेका छन्" जस्ता विषयले धेरै विदेशी मिडियाका महत्त्वपूर्ण पृष्ठहरू ओगटेको छ।

चीनको महामारी रोकथाम र नियन्त्रण नीतिको समायोजनको प्रभाव के छ? बाहिरी संसारले धेरै चिन्तित बनाएको छ। नयाँ वर्षको प्रारम्भमा, बेइजिङ र साङ्घाङ्घाई जस्ता चीनका सबैभन्दा प्रतिनिधि सहरहरूको नवजीवनलाई चीनको सकारात्मक पुनरुत्थानको महत्त्वपूर्ण सङ्केतका रूपमा लिइन्छ।

"व्यवस्थित रूपमा सामान्यमा फर्कनु", "जीवनशक्तिको पुन: प्राप्ति", र "मागको पुन: प्राप्ति", बाहिरी पर्यवेक्षकहरूको रिपोर्टमा यी मुख्य शब्दहरूले चिनियाँ नयाँ वर्षको वातावरणलाई व्यक्त गर्दछ। हालै, चीनको महामारी रोकथाम र नियन्त्रण नीतिको समायोजन परिवर्तन भएको छ र महामारी रोकथाम र नियन्त्रण नयाँ चरणमा प्रवेश गरेको छ। यी समायोजनहरू रोगजनक र रोगहरूको बुझाइ, जनसंख्याको प्रतिरक्षाको स्तर र स्वास्थ्य प्रणालीको प्रतिरोध, र सामाजिक सार्वजनिक स्वास्थ्य हस्तक्षेपहरूमा आधारित छन्। नयाँ कोरोना महामारीको प्रकोप पछि पछिल्ला तीन वर्षमा, चीनले क्रमिक रूपमा रोकथाम र नियन्त्रण योजनाका नौ संस्करणहरू, २० अनुकूलन उपायहरू र "नयाँ दस उपायहरू" जारी गरेको छ । ती सबैले यी तीन कारकहरूप्रति चीनको प्रतिबद्धतालाई झल्काउँछ। व्यापक विचार भनेको उपयुक्त, वैज्ञानिक र चीनको वास्तविक रोकथाम र नियन्त्रणसँग मिल्दोजुल्दो समायोजन हो। चीन सरकारले सधैं जनता र जीवनको सर्वोच्चतालाई पालना गर्ने, वैज्ञानिक र सटीक रोकथाम र नियन्त्रणको पालना गर्ने र सुरक्षा र स्वास्थ्यको रक्षा गर्नका लागि समय र परिस्थिति अनुसार रोकथाम र नियन्त्रणका उपायहरूलाई अनुकूलन र समायोजन गरेको कारण हो।

 "महामारीको रोकथाम र नियन्त्रण नयाँ चरणमा प्रवेश गरेको छ। जब यो अझै संघर्ष गरिरहेको छ, सबैजना लगनशील छन् र कडा परिश्रम गरिरहेका छन् र बिहानको प्रकाश मात्र अगाडि छ।" चिनियाँ राष्ट्राध्यक्ष सी चिनफिङले आफ्नो नयाँ वर्षको सन्देशमा चीन र विश्वका लागि बहुमूल्य विश्वास पठाउनुभएको छ।

केही समय अघि भएको केन्द्रीय समितिको आर्थिक कार्य सम्मेलनले २०२३ मा चीनको आर्थिक कार्यमा राम्रो काम गर्नका लागि ६ वटा "राम्रो समग्र योजना" प्रस्तुत गरेको थियो। ती मध्ये शीर्ष प्राथमिकता "महामारी रोकथाम र नियन्त्रण र आर्थिक र सामाजिक विकासको राम्रो समन्वय" हो। नयाँ वर्षमा चीनको आर्थिक र सामाजिक व्यवस्था छिट्टै पुनर्स्थापित हुने र चिनियाँ जनताको जीवन सामान्य अवस्थामा फर्किने पुर्वानुमान गर्न सकिन्छ।

"चिनियाँ आउने प्रतीक्षा गर्दै", "चीन जाने प्रतीक्षा गर्दै"। यो धेरै विदेशी मिडियाले रिपोर्ट गरेको विदेशी जनताको वास्तविक आवाज हो। यो पनि विश्वसँग चीनको घनिष्ट सम्बन्धको वास्तविक चित्रण हो। सन् २०२३ चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टीको २० औँ  राष्ट्रिय महाधिवेशनको भावनालाई पूर्णरूपमा कार्यान्वयन गर्ने पहिलो वर्ष हो र यो आधुनिक समाजवादी देशको व्यापक निर्माणको नयाँ यात्रा सुरु गर्ने वर्ष पनि हो। जोश र जीवन्तताले भरिएको चीनले सन् २०२३ मा चिनियाँ शैलीको आधुनिकीकरणका लागि राम्रो सुरुवात गर्नेछ र यसले विश्वका लागि थप अवसर र आशाहरू पनि ल्याउने छ भन्ने विश्वास छ।