महामारीलाई कमजोर आँक्ने अमेरिकाले अरूमाथि न्याय कसरी गर्नसक्छ
2023-01-08 17:14:34cri
Share with:

जनवरी 8 देखि चीनले नयाँ कोरोनाभाइरस संक्रमणलाई "कक्षा बी र ए नियन्त्रण" बाट "कक्षा बी र बी नियन्त्रण" मा समायोजन गरेको छ। यस दिनको लागि चीनले तीन वर्षसम्म प्रयास गरेको छ। महामारी विरुद्धको कठिन लडाइँपछि चीनले समय र परिस्थिति अनुसार आफ्नो महामारी रोकथाम नीतिलाई सक्रियताका साथ समायोजन गरेको छ, जसले महामारी रोकथाम र नियन्त्रणलाई आर्थिक र सामाजिक विकाससँग राम्रोसँग समन्वय गर्नुका साथै चिनियाँ र विदेशी कर्मचारीको आदानप्रदानलाई पनि सहज बनाएको छ।

समान तीन वर्षमा अमेरिकी सरकार महामारीको सामनामा निष्क्रिय र सुस्त भएको छ, र बारम्बार महामारीको नियन्त्रणको महत्वपूर्ण अवधिलाई गुमाएको छ। हाल अमेरिकामा विभिन्न प्रकारका भाइरसहरू व्याप्त छन् र जनताहरू पीडित छन्। ती अमेरिकी राजनीतिज्ञहरूले चीनको महामारी विरोधी प्रभावकारितालाई गाली दिएर विरोधाभासलाई सार्न महामारीमाथि राजनीति जारी राखे।

जनवरी ८ तारिख चीन र विश्वका लागि नयाँ सुरुवात हो र विश्वका अधिकांश देशहरूले चीनको कदमलाई स्वागत गरेका छन्। अन्यलाई दोष दिने ती अमेरिकी राजनीतिज्ञहरूको कूटनीतिक उद्देश्य अनिवार्य रूपमा असफल हुने छ।