चीन र अफ्रिका आधुनिकीकरणको अनुभवमा सहयात्री
2023-08-25 20:44:15cri
Share with:

चिनियाँ कम्पनीले निर्माण गरेको गारिसा फोटोभोल्टिक पावर स्टेशनले केन्याको बिजुली अभावको समस्यालाई प्रभावकारी रूपमा समाधान गरेको छ र केन्याको विकासमा यसले हरित गति दिएको छ।

यो वर्ष अफ्रिकामा आत्मीयता र इमान्दारी चिनियाँ नीतिको दशौँ वार्षिकोत्सव हो। विगत १० वर्षमा चीनले अफ्रिकामा ६००० किलोमिटरभन्दा बढी रेलमार्ग, ६००० किलोमिटरभन्दा बढी सडक र ८० भन्दा बढी ठूला-ठूला ऊर्जा सुविधाहरूको निर्माणमा भाग लिएको छ। प्रत्येक परियोजनाको कार्यान्वयनले चिनियाँ राष्ट्राध्यक्ष सी चिनफिङले अगष्ट २४ तारिख चीन-अफ्रिका नेता संवादमा आफ्नो मुख्य सम्बोधनमा चीन अफ्रिकाको आधुनिकीकरणको बाटोमा सहयोगी बन्न इच्छुक रहेको कुरा पुष्टि गर्छ।

साथै, चीनले स्वतन्त्र रूपमा आधुनिकीकरण र विकास गर्ने अफ्रिकी देशहरूको प्रयासलाई सक्रिय रूपमा समर्थन गर्दै आएको छ। यी मूर्त समर्थनहरूले प्रभावकारी रूपमा अन्तर्राष्ट्रिय मञ्चमा अफ्रिकी देशहरूको प्रवचन शक्ति र प्रभावलाई बढाउनेछ र आधुनिकीकरणको लक्ष्य प्राप्त गर्नका लागि अनुकूल वातावरण सिर्जना गर्नेछ।