पश्चिमका केही व्यक्तिहरूको हस्तक्षेपले हङकङका लागि बाधा दिन नसक्ने
2024-03-21 15:59:33cri
Share with:

अपेक्षित रूपमा हङकङ विशेष प्रशासनिक क्षेत्रको लेजिस्लेटिभ काउन्सिलले मार्च १९  तारिखमा "राष्ट्रिय सुरक्षा अध्यादेश कायम गर्ने नियम" लाई सर्वसम्मतिले पारित गरेपछि युरोपेली परिषद र बेलायती विदेश मामिला तथा विकास सचिव डेभिड क्यामरून लगायत पश्चिमका केही मानिसहरूले उक्त नियमले हङकङको "स्वतन्त्रतामा क्षय बढाउने" भन्दै हङकङको व्यापारिक वातावरणको बारेमा तथाकथित "प्रश्नहरू" उठाएर चीनको आन्तरिक मामिलामा आक्रमण गरेका छन्।

पश्चिमका केही मानिसहरू तथाकथित "अधिकार" र "स्वतन्त्रता" का बारेमा कुरा गर्छन्। मानिसहरू सोध्न चाहन्छन्, यदि आधारभूत सुरक्षा छैन भने, "अधिकार" र "स्वतन्त्रता" कहाँबाट आउँछ? अन्तर्राष्ट्रिय अभ्यासबाट हेर्दा, संसारका प्रायः सबै देशहरूले सुरक्षा कानुनलाई धेरै महत्त्व दिन्छन्। चीनको हङकङ विशेष प्रशासनिक क्षेत्रको कुरा गर्दा यसले "अधिकार" र "स्वतन्त्रता" लाई कसरी असर गर्छ?

सुरक्षा विकासको पूर्वशर्त हो। हङकङको राष्ट्रिय सुरक्षा नियमहरूले सुरक्षा मात्र सुनिश्चित गर्दैन तर विकासलाई पनि सुरक्षा दिन्छ। हङकङमा फिनिस च्याम्बर अफ कमर्सका अध्यक्ष चाङ निआनसङको भनाइ जस्तै व्यापार सञ्चालनका लागि स्थिर व्यापारिक वातावरण महत्त्वपूर्ण छ र राष्ट्रिय सुरक्षा कानुनको कार्यान्वयनले औद्योगिक र व्यावसायिक समुदायको विकासका लागि आवश्यक प्रत्याभूति प्रदान गर्नेछ।