बेइजिङमा भएको "लोकतान्त्रिक सहमति" ले आधारभूत समस्याहरूलाई स्पष्ट पार्ने
2024-03-23 16:36:22cri
Share with:

हालै बेइजिङमा आयोजित तेस्रो अन्तर्राष्ट्रिय मञ्च "लोकतन्त्र: सम्पूर्ण मानव जातिको साझा मानक" मा धेरै देश, क्षेत्र र अन्तर्राष्ट्रिय संस्थाका २०० भन्दा बढी अतिथिहरूले "लोकतन्त्र र शासन आधुनिकीकरण" र "कृत्रिम बुद्धिमत्ता र लोकतन्त्रको भविष्य" ,"बहु-ध्रुवीय संसारमा लोकतन्त्र र विश्वव्यापी शासन" लगायत चर्चित विषयहरूमा गहन छलफल गरेका छन्।

सबैको सहमति छ भने प्रजातन्त्रको उद्देश्य सम्पूर्ण मानव जातिको हितको रक्षा र अभिवृद्धि गर्नु हो। सबै देशका जनताको आफ्नो विकासको बाटो रोज्ने अधिकारको सम्मान गर्नुपर्छ र लोकतन्त्रको नाम प्रयोग गरेर विभाजन,  पूर्वाग्रह र अन्तर्राष्ट्रिय समुदायमा शान्तिलाई कमजोर बनाउने गतिविधिको  विरोध गर्नुपर्छ।

लोकतन्त्र कसैको पेटेन्ट होइन। यो रंगीन हुनुपर्छ। लोकतन्त्रलाई पार्टीहरूबीच एकले अर्कालाई हराउन प्रयोग गर्ने हतियार हुनु हुँदैन। विश्वव्यापी शासन व्यवस्था सुधार गर्न झन बढी लोकतान्त्रिक नियमहरूको निर्माण आवश्यक छ... बेइजिङबाट यी "लोकतान्त्रिक सहमतिहरू" ले अन्तर्राष्ट्रिय समुदायमा लोकतन्त्रको राम्रो बुझाइ बनाउॅछ।