"नक्कली लोकतन्त्र, वास्तविक थाइवान स्वतन्त्रता" को चालले अन्तर्राष्ट्रिय समुदायलाई मूर्ख बनाउन सक्दैन’
2024-05-25 16:54:04cri
Share with:

थाइवान क्षेत्रका नेता लाइ छिङ् तको "५.२०" भाषणले तथाकथित "लोकतन्त्र" को बारेमा थाइवान "विश्व प्रजातान्त्रिक आपूर्ति श्रृंखलाको कुञ्जी" हो भनेर घमण्ड गर्‍यो र "थाइवान स्वतन्त्रता" प्रस्तावमा भ्रामक लुगा लगाउने प्रयास गर्‍यो।

 

तर यसलाई जतिसुकै धोए सेतो पार्न खोजेपनि, यसले "नक्कली प्रजातन्त्र, वास्तविक थाइवान स्वतन्त्रता" को मनसायलाई ढाक्न सक्दैन र थाइवान चीनको हो भन्ने तथ्यलाई परिवर्तन गर्न सक्दैन।

 

कानूनी दृष्टिकोणबाट 《काइरो घोषणा 》र 《पोट्सड्याम घोषणा 》जस्ता अन्तर्राष्ट्रिय कानुनी प्रभाव भएका दस्तावेजहरूले थाइवानमाथि चीनको सार्वभौमिकता रहेको स्पष्ट पारेका छन्। हालैका दिनहरूमा धेरै देशका सरकारहरू र राजनीतिक व्यक्तित्वहरूले एक-चीन सिद्धान्तमा आफ्नो पालनालाई पुन: पुष्टि गर्दै "थाइवान स्वतन्त्रता" को कुनै पनि प्रकारको अलगाववाद र हस्तक्षेपको विरोध गरका छन्। यो मानव हृदय हो, यो सामान्य प्रवृत्ति हो!

 

मे २३ देखि २४ तारिखसम्म चिनियाँ जनमुक्ति सेनाको पूर्वी थिएटर कमाण्डले  थिएटरको सेना, नौसेना, वायुसेना, रकेट बल र अन्य सेना मिलाएर थाइवानको वरिपरि "संयुक्त तरवार-२०२४ ए" अभ्यासको आयोजना गरेको थियो। यो "स्वतन्त्रता" खोज्ने "थाइवान स्वतन्त्रता" पृथकतावादी शक्तिहरूका लागि कडा सजाय र बाह्य शक्तिहरूको हस्तक्षेप र उत्तेजना विरुद्ध गम्भीर चेतावनी मात्र होइन, तर यो राष्ट्रिय सार्वभौमसत्ताको रक्षा गर्ने दृढ संकल्प र क्षमताको घोषणा गर्ने वैध र आवश्यक कदम पनि हो।