जापानी गाडी कम्पनीहरू सामूहिक ठगीमा संलग्न छन्
2024-06-07 18:37:16cri
Share with:

 

केही दिन अघि सुजुकी समेतका पाँच जापानी गाडी कम्पनीहरूले परीक्षणको क्रममा नक्कली डाटा भएको खुलासा भएको थियो र जसले जीवनका सबै क्षेत्रहरूमा व्यापक चिन्ता जगाएको छ। केही विश्लेषकहरूले गाडी उद्योग जापानको उत्पादन उद्योगको स्तम्भ उद्योग भएको र नक्कलीको पछिल्ला प्रभाव अझ दूरगामी हुनसक्ने औंल्याएका छन्।

 

ठगीको पर्दाफासका कारण जापानी गाडी कम्पनीहरू र आपूर्ति श्रृंखला कम्पनीहरूले ठूलो आर्थिक नोक्सानीको सामना गर्नेछन्। धेरै विश्लेषकहरूले यदि अटोमोटिभ उद्योग, स्तम्भ उद्योग, गम्भीर रूपमा प्रभावित भयो भने जापानको जीडीपी वृद्धिलाई तल झर्ने टिप्पणी गरेका छन्।

 

जापानी सरकार र उद्यमहरूले गहिरो प्रतिबिम्बका साथ चौतर्फी सुधारहरू गर्नुपर्दछ। अरू तथा आफूलाई हानी हुनबाट जोगाउनुपर्छ। न्यूयोर्क टाइम्सले टिप्पणी गरेअनुसार जापानी जनता र विश्वभरका उपभोक्ताहरू उक्त समस्याको सम्पूर्ण समाधान गर्न साथै गाडीलाई सुरक्षित बनाउन उत्सुक छन्।