फन्ट डाउनलोड
सि.आर.आइको संक्षिप्त परिचयनेपाली सेवाको संक्षिप्त परिचयसम्पर्कका लागि

चेतनाथ आचार्य

नृत्य गर्ने फोहोरा
बाँकी>>
लेख
 • सीसीटीभीमा नेपाली सन्देश

 • चिनियाँ केन्द्रीय टेलिभिजन सीसीटीभीको सजिसजाउ स्टुडियो। एकैचोटि करोडौँ दर्शकले हेर्ने प्रतियोगितात्मक सांगीतिक कार्यक्रम। एकजना युवा हातमा माइक बोकेर चिनियाँ गीत गाउँदै स्टुडियोमा प्रवेश गर्छन्।
 • चीनमा सफलताको शिखर चुम्ने नेपालीहरु

 • यतिबेला चीन विश्वको दोस्रो आर्थिक शक्ति बनेको छ। विज्ञान र प्रविधि लगायत विभिन्न पूर्वाधारका क्षेत्रमा चीनले विशाल फड्को मारिसकेको छ। एक अर्ब ४० करोड जनसंख्या भएको चीनमा केही विदेशी उच्च तहका व्यक्तिहरु पनि कार्यरत छन्।
 • रेलमार्गः नयाँ चिनियाँ रेशममार्ग

 • प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको चीन भ्रमणमा ट्रान्स हिमालय मल्टी डाइमेन्सनल कनेक्टिभिटी नेटवर्क स्थापना गरी नेपालको पूर्वाधार विकासमा साझेदारी गर्ने कुरामा चीन र नेपालले सहमति जनाएका छन्।
 • सीपीसी हेडक्वाटरमा ओली

 • चीन भ्रमणका क्रममा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली असार ६ गते बुधबार चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टी सीपीसी केन्द्रीय समितिको पार्टी स्कुल विभागले आयोजना गरेको कार्यक्रममा सहभागी भएर 'समृद्धिमा राजनीतिक दलको भूमिका' शीर्षकमा मुख्य सम्बोधन गरे।
 • प्रेसिडेन्ट सपना

 • अफिसले तालिमका लागि चीन पठाउने बताएपछि चीन जानुभन्दा त जागिर नै खान्न भन्दै राजीनामा दिएका बीरगंजका दिनेश कण्ठले अन्तत: चीनलार्इ नै आफ्नो कार्यथलो बनाएका छन्।
 • चिनियाँ रेल पक्का

 • भेटवार्तापछि आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा चिनियाँ परराष्ट्रमन्त्रालयका प्रवक्ता कङ श्वाङले चिनियाँ रेललार्इ पहिलो चरणमा केरुङबाट नेपालको सीमावर्ती रसुवागढीसम्म पुर्‍याइने र दोस्रो चरणमा काठमाडौँसम्म विस्तार गरिने बताए। विशाल हिमाल पार गरेर दुर्इ देशलार्इ जोड्ने रेलवे सेवा अत्याधुनिक विद्युतीय रेलमार्गको हुने पनि उनले स्पष्ट पारे।

 • चिनियाँ रेल ओलीको चुनौति

 • पहिलोपटक प्रधानमन्त्रीको रुपमा २७ महिना अगाडि गरेको चीन भ्रमण नै प्रधानमन्त्री ओलीको आसन्न चीन भ्रमणको सबैभन्दा ठूलो चुनौति हुनेछ। त्यतिबेला ओलीले प्राप्त गरेको उपलब्धि नेपाल र चीनबीच ऐतिहासिक कोशेढुङ्गाको रुपमा चित्रित छ।
 • पार्टी एकीकरणलार्इ चिनियाँ ताली

 • चीनले नेपालको आन्तरिक मामिलामा कहिल्यै पनि हस्तक्षेप गरेन। नेपाली जनताले जेजस्तो राजनीतिक परिपार्टी चाहन्छन् त्यसलार्इ चीनले स्वीकार गर्दै आयो। पंचायती व्यवस्थाभरि पंचायतलार्इ समर्थन गर्दै आएको चीनले २०४७ सालपछिको बहुदलीय व्यवस्थालार्इ पनि हार्दिकतापूर्वक स्वागत गर्‍यो।
 • मोदीको नेपाल भ्रमणमा चिनियाँ दृष्टि

 • बैशाख २८ र २९ गते भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले नेपालको भ्रमण गरे। प्रधानमन्त्री भएपछि मोदीको यो तेस्रो नेपाल भ्रमण थियो। जनकपुरमा उनले मिथिला पोशाक लगाए भने मुस्ताङ पुगेर त्यहीँको स्थानीय टोपी लगाए।
 • रेल कुटनीति

 • परराष्ट्रमन्त्री प्रदीपकुमार ज्ञवालीले बैशाख ४ देखि ८ सम्म चीनको भ्रमण गरे। परराष्ट्रमन्त्री भएपछिको पहिलो चीन भ्रमणले चिनियाँमा पनि उनको छवि नेपालीमा जस्तै शालिन र भद्र व्यक्तिका रुपमा रहन सफल भयो।
  बाँकी>>