फन्ट डाउनलोड
सि.आर.आइको संक्षिप्त परिचयनेपाली सेवाको संक्षिप्त परिचयसम्पर्कका लागि

चेतनाथ आचार्य

नृत्य गर्ने फोहोरा
बाँकी>>
लेख
 • मानव तस्करी चीनतर्फ

 • मानव तस्करले चीनमा ल्याएर अलपत्र पारेका ४४ जना नेपाली चेली उद्दारको पर्खाइमा छन्। सजिलो काम र राम्रो आम्दानीको प्रलोभनमा पारेर महङ्गो शुल्क लिई उनीहरुलाई चीनमा ल्याएर बिचल्ली बनाइएको दुई महिना हुन लागेको छ।
 • तिब्बत नेपाल सम्बन्ध

 • चीनको स्वायत्त प्रदेश तिब्बतको ल्हासास्थित नेपाली महावाणिज्य दूताबासमा ५९ वर्षका पासाङ र ५५ वर्षका दावा दुईजना कर्मचारीहरु कार्यरत छन्। ती कर्मचारीले महावाणिज्य दूताबासमा काम गर्न थालेको तीन दसक हुन लागेको छ।
 • तिब्बतको लोभलाग्दो विकास

 • जेठ २७ देखि ३२ गतेसम्म तिब्बतको भ्रमण गर्ने अवसर मिल्यो। ल्हासामा जेठ ३१ गते शुक्रबार आयोजित 'तिब्बत विकास मंच' गोष्ठीमा भाग लिने क्रममा तिब्बत स्वायत्त प्रदेशको लिन्ची र ल्हासाको विकास देख्न पाइयो।
 • बुद्धको जन्मस्थलबारे चिनियाँ भ्रम

 • गत बैशाख २९ गते आइतबार चीनमा २५४३ औँ बुद्धजयन्ती मनाइयो। नेपाली पात्रो अनुसार बुद्ध जयन्ती जेठ ४ गते शनिबार थियो।
 • चीनअमेरिका व्यापारयुद्धको चुरो

 • अमेरिकासँग व्यापार युद्ध सुरु भएको एक वर्षमा चीनले प्रयास गरेको सहमतिका आधारहरु र वास्तविकता देखाउने उद्देश्यले श्वेतपत्र जारी गरिएको चीनले दाबी गरेको छ।
 • तातोपानी नाकाको महत्व

 • भूकम्पबाट बन्द रहेको तातोपानी नाका चार वर्षपछि खुलेको छ। केही मालबाहक सवारी साधन वारपार गर्न थालेपनि सर्वसाधारणका लागि तातोपानीमा गुल्जार आउन अझै केही समय लाग्नेछ।
 • नेपाल : भूराजनीतिको क्रिडास्थल

 • सन् २०१५ डिसेम्बर २५ तारिख बेइजिङमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा चीनका परराष्ट्रमन्त्री वाङ यीले भनेका थिए 'चीन नेपाललाई अन्तर्राष्ट्रिय बक्सिङ खेलको एरिना बनाउन चाहँदैन।'
 • चीनको अभियान

 • सांस्कृतिक क्रान्तिका नाममा सम्पदा तहसनहस बनाउने चीन यतिबेला सांस्कृतिक सम्पदालाई आफ्नो पहिचान बनाउन उद्यत छ। सन् १९६६ देखि १९७६ सम्म चीनमा सांस्कृतिक क्रान्ति चलेको थियो।
 • केरुङ–काठमाडौं रेलमार्ग 'गेमचेन्जर'

 • चार वर्षपहिले प्रधानमन्त्रीका रूपमा केपी शर्मा ओलीले पहिलोपटक चीन भ्रमण गर्दा चिनियाँ रेल नेपालसम्म लाने कुरा थालनी भएको हो। गत वर्ष प्रधानमन्त्री ओलीले दोस्रोपटक गरेको चीन भ्रमणका क्रममा हिमालयपार बहुआयामिक सम्पर्क सञ्जाल (ट्रान्स हिमालय मल्टी डाइमेन्सनल कनेक्टिभिटी नेटवर्क) का नाममा नेपाल र चीनबीच सहयोग र सहकार्य अझ घनीभूत बनाउने काम भयो।
 • चीन भ्रमणको सफलता

 • बैशाख ११ गते बुधबार सुरु भएको राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीको चीन भ्रमण बैशाख १८ गते बुधबार सम्पन्न भएको छ। नियमित कार्यतालिकामा बिहीबार मात्र नेपाल फर्कने कार्यक्रम रहे पनि स्वास्थ्यमा असहजता देखिएपछि राष्ट्रपति भण्डारीद्वारा चीन भ्रमण एक दिन छोट्याइएको हो।
  बाँकी>>