फन्ट डाउनलोड
सि.आर.आइको संक्षिप्त परिचयनेपाली सेवाको संक्षिप्त परिचयसम्पर्कका लागि

अन्तर्राष्ट्रिय पर्यटन बजारमा चिनियाँ पर्यटकको संख्या बढ्दै

(GMT+08:00) 2015-11-05 17:22:44

           यो चिनियाँ अन्तर्राष्ट्रिय रेडियोको नेपाली सेवा हो। श्रोता, म सञ्चालिका सरलाको नमस्कार। विदेशी मुलुकको पर्यटन गर्न जानु धेरैजसो चिनियाँहरुका लागि त्यति ठूलो तथा नौलो कुरा भएन, अब। धेरै भन्दा धेरै मानिसहरु हाल छुट्‌टी मनाउन आफ्नो परिवारसँगै विदेशको पर्यटन गर्न जाने गरेका छन्। विश्व पर्यटन संगठनको तथ्यांक अनुसार चालु वर्षको अघिल्ला 8 महिनामा विश्वव्यापी अन्तर्राष्ट्रिय पर्यटन बजारमा चिनियाँ पर्यटकहरुको संख्या सबैभन्दा ठूलो छ। ठोससम्बन्धमा बेलायतस्थित चिनियाँ अन्तर्राष्ट्रिय रेडियोका स्थानीय पत्रकारको एक रिपोर्ट सुन्नुहोस्।

           विश्व पर्यटन संगठनका सचिव तलिब रिफाइले यस महिनाको 3 तारिखका दिन लण्डनमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा चालु बर्षको अघिल्ला 8 महिनामा विश्वव्यापी अन्तर्राष्ट्रिय पर्यटनको स्थितिबारे जानकारी दिनुभएको छ। उहाँको भनाइ अनुसार चालु बर्षको अघिल्ला 8 महिनामा अन्तर्राष्ट्रिय पर्यटक 5 प्रतिशतले बृद्धि भएको छ र विश्वव्यापी अन्तर्राष्ट्रिय पर्यटकको संख्या 78 करोड 10 लाख पुगेको छ जुन गत वर्षको सोहि अवधिको तुलनामा 3 करोड 60 लाखले बृद्धि भएको छ, यसमध्ये अमेरिकाको अन्तर्राष्ट्रिय पर्यटन बजारको बृद्धि दर सारा विश्वमा अग्रणी रहेको छ।

1 2 3 4 5
जानकारी तथा लेखहरु