फन्ट डाउनलोड
सि.आर.आइको संक्षिप्त परिचयनेपाली सेवाको संक्षिप्त परिचयसम्पर्कका लागि

लक्ष्मी लम्साल
भिडियो

शरद ऋतुको वायुमा पहेंला पात

एक चिनियाँको ग्यालरीमा सजिएका नेवारी थांका चित्र
बाँकी>>
लेख
 • कोरोना प्रतिरोधमा प्रविधिको साथ

 • ठूलो जनघनत्व भएको चीनमा प्रत्येक नागरिकलाई सचेत तुल्याउनु र समान सेवा उपलब्ध गराउनु चानचुने कुरा होइन। दैनिक आवश्यकता पूर्ति लगायत अस्पतालका काममा प्रविधिले पनि मानवले जस्तै टेवा पुर्याइरहेको छ।
 • चिनियाँका लामा लामा औंला

 • भातमा चपस्टिक ठाडो पारेर गाड्नु हुँदैन। आफ्नो हातले आफूभन्दा ठूला वा सानाका भागमा खानेकुरा हालिदिनु राम्रो मानिन्छ। तर चपस्टिकमा लागेको खानेकुरा चाट्नु वा मुखभित्र खेलाउनु अशोभनीय हो। साथीभाइमाझ खाइरहेका बेला अचानक चपस्टिक खस्यो भने तुरुन्तै उठाउनुपर्छ र माफी माग्नुपर्छ।

 • चीनको ७० वर्षे विकास आश्चर्यजनकः पैचिङमा बस्ने नेपालीहरू 

 • चीनले संसारलाई चकित पार्नेगरी हासिल गरेको गरिबी निवारण, यातायात पूर्वाधारमा विश्वकै नेतृत्वदायी द्रूत रेलमार्ग, डिजिटल प्रविधिबाट जनतामाझ सहज सेवा प्रवाह जस्ता उपलब्धी नेपालका लागि अनुकरणीय विषय हुनसक्ने उनीहरूको ठहर छ।
 • चिनियाँ राष्ट्राध्यक्ष सी चिनफिङको आकर्षक व्यक्तित्व

 • केही समयअघिसम्म चिनियाँ राष्ट्राध्यक्षको नेपालको भ्रमण हुने भन्ने अनुमानहरूलाई किनारा लगाउँदै अक्टोबर ९ तारिख चिनियाँ परराष्ट्र मन्त्रालयले पैचिङमा पत्रकार सम्मेलन गरेर भ्रमणको मिति निश्चित गरेको छ। यसअघि चिनियाँ राष्ट्राध्यक्षको नेपाल भ्रमण निकै चासोको विषय बनेको थियो।
 • चीनबाट नेपालले सिक्नसक्ने विकासको मोडल

 • विश्वव्यापी रूपमा चीनले बहुपक्षीयतावादको वकालत गर्दै आएको छ। आफ्नो बजार अरूका लागि खुला गर्दै चीनले वैदेशिक व्यवसायका लागि समेत मञ्च उपलब्ध गराएको छ। विगत केही वर्षदेखि चीनले खुलापनलाई नै सर्वाधिक बहसमा ल्याएको विषय हो। व्यवहारिक रूपमा अनेकन खुलापनका कदम र गतिविधिले विश्वका लागि चिनियाँ बजार खुल्दै जाने संकेतहरू व्याप्त छन्।
 • अरनिको, बेइजिङ र आफन्त

 • प्रांगणभित्र रहेको एउटा हलमा छिर्नेबित्तिकै फोटो खिच्न सकसक लागिरहेको थियो। नलागोस् पनि किन ? अचेल पर्यटन भनेकै फोटोग्राफी जो भएको छ।
  बाँकी>>